16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP), a 17 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji, Stowarzyszenie Pacjentów JEDNYM TCHEM na Rzecz Wentylacji Domowej, zachęca wszystkich zainteresowanych do skorzystania z darmowej konsultacji ze specjalistami pod kątem potrzeby objęcia wentylacją mechaniczną. Jaki to ma związek? Najczęstszym powodem kwalifikacji do wentylacji mechanicznej jest POChP, a najczęstszym powodem tej choroby jest wieloletnie palenie papierosów. Gdzie można zadzwonić po poradę?

Stowarzyszenie Pacjentów JEDNYM TCHEM, które zrzesza chorych wentylowanych inwazyjnie, jak i nieinwazyjnie, zachęca do konsultacji ze specjalistami i do wczesnej diagnostyki swojego stanu zdrowia.

CZY GROZI MI POCHP I WENTYLACJA MECHANICZNA?

16 i 17 listopada zwracamy szczególną uwagę na to, że Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc dotyka coraz większej ilości populacji. W Polsce mamy ok. 2 miliony chorych, a część z nich w niedługim czasie może wymagać stałej terapii tlenowej poprzez wentylację mechaniczną. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że z powodu POChP co roku umiera na świecie ponad 3 miliony ludzi. Najczęstszym powodem POChP jest wieloletnie palenie wyrobów tytoniowych, ale również przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu. Pierwszym krokiem diagnostycznym do stwierdzenia choroby jest wykonanie spirometrii. Natomiast, jeśli chorujesz na POChP i chcesz skonsultować swój stan zdrowia, aby dowiedzieć się, czy będziesz potrzebować wentylacji mechanicznej – skorzystaj z darmowej konsultacji ze specjalistami w całej Polsce.

DARMOWE KONSULTACJE

Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej prowadzi swoje oddziały świadczeniodawców w całej Polsce i w godzinach działania placówki udziela konsultacji pod kątem organizacyjnym: Jak otrzymać świadczenie? Gdzie można dokonać kwalifikacji do wentylacji mechanicznej? Jaką mogę dostać opiekę? Wejdź na stronę Stowarzyszenia www.jednymtchem.pl i sprawdź pełną listę firm z podziałem na województwa, do których możesz się zwrócić w pomocą lub pytaniem (telefonicznie lub mailowo) w zakresie wentylacji mechanicznej.

Mapa firm świadczeniodawców z podziałem na województwa i liczbą placówek dla dorosłych i dzieci do 18 r. ż.