Celem Fundacji „Nadzieja dla zdrowia” jest edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia chorób przewlekłych.

Dążymy do przeciwdziałania rozwojowi chorób cywilizacyjnych oraz niesiemy pomoc pacjentom ich rodzinom w dostępie do najbardziej nowoczesnych terapii. Wspieramy chorych i ich bliskich w walce o prawa pacjenta i dostęp do leczenia w ramach obowiązującego systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Fundację powołali do życia rodzice dzieci, które otarły się o śmierć w polskich szpitalach oraz młodzi prawnicy, którzy nie mogą pogodzić się z istniejącym stanem rzeczy w systemie ochrony zdrowia. Nasza Fundacja działa po to by w przyszłości można było się doczekać się na wizytę u specjalisty za nim będzie za późno na ratunek, sprawnie ustalić prawidłową diagnozę  w oparciu o nowoczesną diagnostykę i uzyskać pomoc. Zależy nam na tym również by każdy pacjent znał swoje prawa i wiedział o jak starać się o pomoc dla siebie.

Traumatyczne spotkanie z polskim szpitalem,  pokazało jak wielu z nas jest w potrzebie gdy chorują dzieci, rodzice lub bliscy. Ta strona i ta Fundacja powstały by dawać wsaprcie w tym procesie, by każdy z Was gdy stanie się coś złego mógł z kimś porozmawiać o tym do czego ma prawo i jakiej pomocy powinien oczekiwać.

Mamy nadzieję, że z czasem na stronie podzielicie się swoimi doświadczeniami i pokażecie, że bycie razem w potrzebie może wiele zmienić!

Nasz statut